pondelok, 11. júla 2016

Spomaľovač starnutia: Zaberá repkový olej na vrásky?

Sú priateľské nielen k našim chuťovým bunkám, ale tiež posilňujú imunitný systém a regenerujú pleť. Rastlinné oleje ukazujú svoju silu v oblasti výživy i krásy. Dokonca si dokážu poradiť s estetickým problémom, ktorý by ženy najradšej vymazali zo svojej pleti. Rastlinné oleje im môžu uľahčiť boj so známkami starnutia.

Za vznikom nepekných vrások môže byť takmer čokoľvek. Niečo zabezpečí genetická výbava a istý podiel má na tom aj životný štýl. Fajčenie, málo spánku, stres a alkohol pleti rozhodne neprospievajú a naopak podporujú vytvorenie predčasných vrások. Taktiež sa objavia po tom, čo si užívate opaľovanie na priamom slnku bez použitia opaľovacieho krému. Čím viac starneme a pribúdajú nám roky, tým viac dávajú jemné linky okolo očí o sebe vedieť. Aj keď proces starnutia sa nedá úplne zastaviť, môžeme ho spomaliť.

Zatiaľ čo množstvo ľudí zháňa drahé kozmetické prípravky a natiera sa rôznymi krémami, ktoré sľubujú krásnu pleť bez vrások takmer za 5 minút, zabúdajú na špajzu. Tam sa totiž ukrýva rastlinný olej – skvelý prostriedok, ktorý možno použiť aj na známky starnutia. Obsahujú totiž všetky potrebné výživné látky, ktoré by mala dostať pokožka podliehajúca neúprosnému času.

Kyseliny si poradia s pribúdajúcimi rokmi


Ochranný štít proti starnutiu pokožky predstavuje v prvom rade vitamín E, ktorý pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom. Práve oxidačný stres je častou príčinou predčasného starnutia pokožky.

Výhodou repkového oleja je skutočnosť, že je bohatým zdrojom provitamínu A, ktorý je prekurzorom vitamínu A. Tento vitamín má vplyv na dobrý stav pokožky.
Konzumáciou repkového oleja preto môžme predísť príznakom plynúceho času. Navyše už 2 polievkové lyžice repkového oleja denne kompletne pokrývajú fyziologickú potrebu kyseliny linolovej (ALA) z rodu Omega-3 u človeka[1]. Práve táto kyselina prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi (účinky sa dostavujú už pri spotrebe 2 gramy denne).

RADA: Repkový olej nemusí byť prijímaný len v strave., ale môže byť aplikovaný aj priamo na pokožku. Stačí ho vmasírovať krúživými pohybmi na pokožku okolo očí, teda v mieste, kde sa často tvoria jemné vrásky. Dávajte však pozor na množstvo oleja. Vzhľadom na jeho mazľavú konzistenciu stačí naniesť skutočne len pár kvapiek. Repkový olej vašej pokožke pridá všetky potrebné živiny, ale nie je zázračným elixírom mladosti. Jeho príjem vo forme stravy i povrchové nanášanie však však môže vašej pokožke veľmi pomôcť.[1] Qualified Health Claims: Letter of Enforcement Discretion - Unsaturated Fatty Acids from Canola Oil and Reduced Risk of Coronary Heart Disease (Docket No. 2006Q-0091), Food and Drug Administration, October 6, 2006

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára