pondelok, 25. apríla 2016

Detail, ktorý o nás veľa napovie: Podľa podprsenky spoznáte samú seba!

Podprsenka. Je našou skrytou spoločníčkou už od konca 19. storočia. Malý kúsok oblečenia, no pritom veľmi podstatný.Reprezentuje našu ženskosť, zároveň prináša pocit komfortu. Je to kúsok oblečenia, ktorého nosenie mladé teenegerky túžobne očakávajú a povyšujú na miľník v živote. Znamená, stať sa naozajstnou ženou. Je ich množstvo – športové, push-upky, bez výstuže, samodržiace, čipkované,bavlnené...Nájdeme ich vo všetkých farbách a prevedeniach, aké si len dokážeme predstaviť. 

Napriek ich nespočetnej škále rozmanitosti sa predsa len nájde niečo, čo nás používateľky spája a charakterizuje – a to je spôsob ich nosenia a zapínania. Pravdepodobne máloktorú z nás by napadlo, že spôsob, akým si zapíname podprsenku môže o nás niečo vypovedať. Pozorovaním a skúmaním tohto zaujímavého detailu sa zaoberala americká expertka na reč tela Patti Woodová, autorka diela "Snap: Making the Most of First Impressions, Body Language, and Charisma." 

Podľa Woodovej existujú štyri ucelené kategórie žien so špecifickým zapínaním podprsenky. Možno budete prekvapené, čo všetko o vás môže takýto detail prezradiť.

Žena, ktorá si zapína podprsenku za chrbtom


Viete byť silnou oporou. prirodzene sa držíte tradícií a toho, čomu vás rodičia v živote naučili. Svoju podprsenku si zapínate vzadu pravdepodobne preto, že ste to tak videli robiť vašu mamu alebo jednoducho ste sa tak naučili pri vašich kamarátkach v spoločných šatniach. Ste spoločenský typ, rada ste obklopená kamarátmi a inými ľuďmi. Dokonca i nákup spodnej bielizne je pre vás skvelou zámienkou na zorganizovanie super babinca v meste. Tak ako vy milujete spoločnosť, tak i vaše priateľky vás považujú za voľbu číslo jeden, vždy keď potrebujú poradiť. A je jedno či už v otázkach života, alebo len s výberom dokonalej športovej podprsenky. 

Žena, ktorá si zapína podprsenku vpredu a potom ju pretočí za chrbát


Patríte medzi ženy, pre ktoré je dôležitý názor okolia a viete sa preto nechať ovplyvniť. Ste ženou, ktorá sa rada cíti ocenená, podporovaná a vnímate intuitívne ako vás vidí okolie. Spravíte všetko pre to aby ste boli v ich očiach dokonalou. Je pri tom jedno či sa jedná o rolu podnikateľky, matky, sexi ženy alebo čokoľvek iné, vždy aj vaša spodná bielizeň vystihuje vašu snahu o dokonalosť. 

Ste silný vyznávač krásy, kráčate s módou a s vysokou pravdepodobnosťou vaša zásuvka na spodnú bielizeň obsahuje množstvo modelov a druhov podprseniek, pretože vždy musíte byť skvele pripravená na akúkoľvek príležitosť. Prečo si však zapínate podprsenku vpredu? Pravdepodobne podvedome nechcete nechať na náhodu riziko zle zapnutej spony či nesprávne nasadenej podprsenky. Jednoducho za každých okolností ste typ-top, vždy pripravená postnúť váš dokonalý outfeat rovno na instagram.

Žena, ktorá zapína podprsenky vpredu 


Ste ženou, ktorá si razí cestu vpred. Nerada strácate čas, kde netreba. Preto je vašou voľbou podprsenka s praktickým zapínaním vpredu. Uvážlivo nakladáte so svojim časom a toto pravidlo sa u vás premieta i pri nákupoch oblečenia. Na vašich odevoch si dávate záležať, potrpíte si na kvalitné spracovanie a materiály. Nebudete každý druhý týždeň kupovať ďalšiu lacnú podprsenku, ktorá sa o chvíľočku natrhne či roztiahne. Takáto strata času by vám predsa nedala spať. Pri kúpe podprsenky nerada vymýšľate a už vôbec pre vás nie je lákavá predstava „prehajdákať“ celý deň s kamoškou v nákupnom centre pri výbere spodného prádla. Tak ako pri nákupe i v živote sú vaše rozhodnutia premyslené, pevné a nemenné. Vašu budúcnosť si tvoríte sama, a preto vás nikto nezastaví v snahe chytiť príležitosť za pačesy a ísť si ako „boss“ tvrdo za svojimi cieľmi.

Žena, ktorá si vopred zapne podprsenku a až potom oblečie


Ste hĺbavá žena, ktorá sa rada uistí, že je všetko tak ako má byť na svojom mieste. Aj pre to máte tendenciu, zapnúť si podprsenku pred tým, ako ju dáte na seba. Uistíte sa tak, že všetko je zapnuté tak ako má byť a už sa o nič iné nemusíte neskôr starať, dokonca svoje podprsenky nechávate do budúcna zapnuté a pripravené na ďalšie nosenie. Z tohto dôvodu je pre vás najideálnejšia spoločníčka vaša obľúbená športová podprsenka. 

Ste typ ženy, ktorá nemá rada prílišnú pozornosť a preto i v momente, keď sa treba pekne nahodiť, uprednostňujete súkromné miestečko na prezlečenie. To sa samozrejme dá aplikovať aj na spôsob vášho nakupovania. Preferujete nákupy osamote, dokonca si nákupy rada plánujete vopred do diára. Pri nákupe sa poriadne presvedčíte, či máte správnu veľkosť, všetko pohodlné sedí a či oblečenie nemá žiadnu chybičku krásy a nasledovne váš výber veľmi diskrétne a distingvovane zaplatíte a ukončíte vaše nákupy.A tak na konci dňa tak môžete byť na seba hrdá, ako ste všetko prakticky a bez chybičky zvládla a to i bez akýchkoľvek zbytočných fanfár.

Zdroj: redbookmag.com

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára