štvrtok, 22. októbra 2015

FOTO: Fashion LIVE! 2015 oficiálne otvorený, takto vyzeral prvý deň!

Tretí ročník unikátneho projektu Fashion LIVE! bol úspešne otvorený prvým prehliadkovým dňom, v stredu 21.10.2015 o 15:00. Najlepší slovenskí a zahraniční dizajnéri predstavili svoje najnovšie kolekcie a postarali sa o bohatý kultúrny zážitok. Milovníci módy si mali možnosť naživo pozrieť pestrú tvorbu etablovaných návrhárov, ale aj nové a nádejné talenty.


Dlhoočakávaný projekt Fashion LIVE! odštartoval prvým z troch prehliadkových dní. V Starej tržnici predviedli nové kolekcie najznámejší slovenskí módni návrhári. Nechýbali ani špeciálni hostia zo zahraničia, z Poľska, Maďarska a Českej republiky. Počas Fashion LIVE! mali módni nadšenci možnosť zúčastniť sa aj jedinečného Fashion LIVE! Talk Special s holandskými hosťami, zakladateľmi festivalu Fashionclash. Ten sa konal v Zóne by Refresher o 19-tej hodine. „Sme veľmi radi, že návštevníkom môžeme tento rok priniesť aj atraktívne sprievodné podujatia,“ upresňuje manažérka projektu Zora Husarčíková.

15:00 - SCI-FI SAFARI


Prvý prehliadkový deň Fashion LIVE! otvoril česko-slovenský projekt SCI-FI SAFARI, ktorý podporuje tvorbu mladých módnych návrhárov. Svoje jedinečné kolekcie predstavili Tereza Otahalíková, Andrea Pojezdálová, Miluše Gebauerová, Petra Kubíková, Petra Pitelková, Maroš Baran a Agáta Molčanová. Každý z vymenovaných dizajnérov vniesol na mólo vlastný rukopis, a tak prehliadka ponúkla divákovi unikátny vizuálny zážitok.


16:00 - JIŘÍ KALFAŘ


Dizajnér Jiří Kalfař, ktorého sláva siaha až za hranice Českej republiky predstavil svoju najnovšiu kolekciu S/S16 s podtitulom THE STORY CONTINUES... Jej príbeh nadväzuje na predošlú kolekciu sezóny jeseň/zima. Inšpiruje sa v nej životnými príbehmi Margot Fonteyn a Rudolfa Nureyva z konca šesťdesiatych rokov. Na Fashion LIVE! predviedol 16 modelov, z toho 13 dámskych a 3 pánske. V kolekcii sú využívane výhradne prírodne materiály ako hodváb, čipka, vlna či bavlna, ale i sequin, flirte a francúzsky brokát. Farebné odtiene vínovej, bielej, čiernej a šedej pridali jednotlivým kúskom luxusný nádych.

17:00 - IDA SÁNDOR


Ida Sándorová je mladá módna návrhárka, ktorá sa vo svojej najnovšej kolekcii s názvom LINA nechala inšpirovať mestskou modernou líniou architektúry. Predviedla 16 modelov, ktorých spoločným charakteristickým znakom je nadčasovosť, originalita a nositeľnosť s dôrazom na detail a vzájomnú kombinovateľnosť. Čisté línie, vzdušnosť, preklady, priezory, hra tieňov. Vo voľbe materiálu sa prevažne objavuje koža, ale využitá bola aj kožušina, kašmír, hodváb, krešovaný jemný hodváb a plisovaná koženka. Hladký, jemný povrch kože sa stretá so štruktúrovaným povrchom ostatných materiálov. Strohý strih necháva vyniknúť kvalite materiálov.Z farieb prevláda sivá, čierna, tmavo-fialová, okrová a petrolejovo modrá so zábleskom svetlo-modrej a červenej.

18:00 - BUFFET CLOTHING


Obľúbená značka Buffet Clothing sa snaží vo svojej novej kolekcii spojiť pouličné štýly, ktoré dizajnérov za poslednú dobu najviac oslovili. Cieľom je udržať rovnováhu medzi dizajnérskym oblečením a šatami na každodenné nosenie. Využíva kvalitné talianske materiály a premieta v sebe rovnováhu medzi dizajnérskym oblečením a šatami na každodenné nosenie. Mestské kabáty a bundy tvoria základ kolekcie na jeseň/zimu 2015, na ktoré boli použité hlavne ušľachtilá vlnená zmes napríklad z alpacy alebo jahňacej vlny.

19:00-Twin-Set


Talentovaná dizajnérka Simona Barbieri stojí za módnou značkou Twin-Set. Jej základnými prvkami sú pôvabnosť, ženskosť, nápadná príťažlivosť a športovo-elegantné línie. Návrhárka miluje možnosť vykresľovať nekonečné množstvo podôb ženy. Podľa nej je nežné pohlavie zmyselné, ale aj jemné a temperamentné zároveň. Šaty značky Twin-Set nájdete v šatníku ženy, ktorá je sofistikovaná, má silný charakter a užíva si to, kým je. Elegantné spojenie diskrétnej zvodnosti a vyhláseného talianskeho krajčírstva.

20:00- JANA GAVALCOVÁ


Na Slovensku patrí Jana Gavalcová k popredným a uznávaným módnym dizajnérkam. Minuloročná premiéra kolekcie TRUE BLUE priniesla návrhárke veľmi pozitívne reakcie. V aktuálnej dámskej kolekcii s názvom TRUE BLUE 2 rozvíja naďalej svoj koncept s technikou modrotlače na ušľachtilejších materiáloch, pričom využíva širšiu farebnú škálu. Jednotlivé kúsky boli obohatené žiarivými flitrami a aplikáciami, ktoré lahodili celkovému dojmu.

21:00- MARTIN HRČA


Talentovaný návrhár Martin Hrča a rodák z Liptova predstavil svoju najnovšiu kolekciu inšpirovanú práve svojím rodným mestom. Módna prehliadka bola voľným pokračovaním víťaznej kolekcie SKRZ, za ktorú získal cenu BEST DESIGNER of FASHION LIVE! 2014. Hlavným inšpiračným zdrojom bola príroda Liptova, horská krajina, jej určité tajomno, skryté zákutia a štruktúry. Dizajnér pracuje s tradičnými technológiami, materiálmi a aranžovanou drapériou s dôrazom na detail a ručné spracovanie. Kolekcia ponúkla pánske aj dámske modely, pričom dámska časť predstavovala žiarivú dennú krajina a pánska naopak, tú nočnú a tajomnú. Dôležitými detailmi boli ručne vyrobené šperky z prírodných materiálov od známej šperkárky Kristýny Španihelovej.Tie dotvárali jedinečný a zároveň autentický vizuál kolekcie.


22:00- VISEGRAD COUNTRIES


Módna značka INQ concept z Budapešti bola vytvorená pre mladých talentovaných dizajnérov. Jej hlavným cieľom je plniť sny a podporovať návrhárov. Súčasťou prehliadky na Fashion LIVE! sú aktuálne kolekcie návrhárov Orsolya Csík, Pál Monostori and Lilla Demeter. Všetky modely z kolekcií sa dajú zakúpiť vo wonder LAB, Mono Art & Design a TTLL.

Mladá poľská dizajnérka Dominika Grzybek, hlava značky s rovnomenným názvom - DomiGrzybek, reflektuje vo svojej kolekcii na individualitu, kvalitu a sebavedomý štýl. Preslávila sa spoluprácami s mnohými umelcami. Jej farbami hýriace kolekcie nájdeme v poľských magazínoch, ale i v zahraničných, ako napr. v Elle, Glamour, InStyle, VanityTeen či Vogue. Dizajnérka verí, že móda je tu prevyjadrenie svojho vlastného postoja. Jej srdce bije pre výnimočné a hravé dizajny. Riadi sa mottom: „Chcem ťa urobiť šťastnou.”

Česká dizajnérka Mirka Horká žijúca v Prahe našla inšpiráciu pre kolekciu 2015/2016 neobvykle v zimných športoch, ktoré prepojila s elegantnou pánskou módou. Zaujímavým prvkom sú prešitia pripomínajúce stopu, ktorú zanechávame v snehu a obuv modeliek - lyžiarske bežky. Napriek tomu,že sa jej tvorba sústreďuje z veľkej časti hlavne na tu pánsku, predstavila na Fashion LIVE! aj dámske modely. Tie je možné voľne kombinovať s pánskymi. Odvážne farebné kombinácie modrej a oranžovej nadobúdajú v kombinácii s čiernou, šedou a bielou netypický nádych elegancie.


Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára