nedeľa, 2. augusta 2015

Midi sukne sa vracajú na scénu!

Neviem ako vy, ale ja som sukňový tip. V mojom šatníku je presne 22 sukní. Pre istotu som si ich prepočítala. Niekomu by sa mohlo toto číslo zdať príliš vysoké. Zahŕňa sukne na každé ročné obdobie, sukne rôznych materiálov i dĺžok a samozrejme každá z nich sa hodí na inú príležitosť. 


V poslednej dobe majú všetky moje sukne niečo spoločné. Tým spoločným menovateľom je ich dĺžka. Zamilovala som sa do sukní s midi dĺžkou.

Midi sukne obstáli skúšku času a už minulý rok ohlásili priam fanfárový návrat na scénu. Je čas zabudnúť na krátke mini sukne siahajúce pod zadok a vyskúšať túto lady dĺžku pod kolená.

Moja skúsenosť


Musím sa priznať, že som sa zo začiatku tejto dĺžky bála. Bola som zvyknutá na sukne a šaty siahajúce nad kolená a myslela som si, že s touto dĺžkou budem pôsobiť ako stará panna (sorry za výraz). Mýlila som sa! Midi je naozaj synonymom ženskosti a keď sa k tomu pridajú topánky na podpätkoch, outfit hneď pôsobí šik, neuveriteľne žensky a veľmi trendy.


Ako midi sukňu nosiť?


Na túto otázku vám hneď zodpoviem a tiež ukážem niekoľko outfitov, ako midi sukne nosiť.
Ak ste rovnako ako ja nízkeho vzrastu (meriam iba 160 cm), midi sukňa sú pre nás ideálnou voľbou. Presnejšie sukne, ktoré siahajú od pásovej línie a končia pod kolenami. Ak si k tejto sukni obujete lodičky či sandále na podpätku opticky vás to predĺži a zoštíhli. 


Ďalšou možnosťou sú široké sukne zo záhybmi či kruhové. S nimi opatrne, pokiaľ máte nejaké to kilečko naviac, lebo pridávajú na objeme.

S čím kombinovať midi sukne? Zvoliť môžete klasickú bielu košeľu, top alebo tričko voľnejšieho či priliehavého strihu. Keď sa budete rozhodovať nad tým, aký top zvolíte, myslite na rovnováhu. Ja v prípade úzkej sukne volím top voľnejšieho strihu a pri širokej sukni siaham po upnutom tričku či tope.

V móde sú tiež krátke topy, tzv. crop topy, ktoré midi sukňu krásne doplnia. Ak vaše brucho nie je výstavné zvoľte crop tom, ktorý bude siahať tesne nad pásovú líniu sukne. Nahé brucho tak odhalíte len veľmi nenápadne pri pohybe. 

Zaujala vás módna blogerka Janka Dishani, ktorá spolupracuje s magazínom Be Stylish? Pozrite sa na jej blog http://margifashion.blogspot.sk/ !

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára