pondelok, 13. júla 2015

DIY - From old dress new skirt!

Ďalšia sukňa do zbierky. Nie, nie je nová a z kabelky nevytiahnem prací prášok ako v reklame. Táto kvetovaná sukňa pred rokmi nebola sukňou, ale šatami. Neveríte? Asi by som mala vytvoriť novú rubriku s názvom "Keď sa zo starého stane niečo nové". Čo poviete?Ako to celé začalo? Ako vždy sme s maminou len tak klábosili na skype, keď tu zrazu vstala a z izby priniesla šaty. "Čo na ne hovoríš?" pýta sa ma. Rozmýšľala som, ako jej povedať, že sa mi šaty nepáčia ... "To sú šaty, ktoré som nosila pred rokmi. Strih je síce nemoderný, ale látka je stále aktuálna." dodáva mamina. Vydýchla som si. "Rozmýšľala som, že Ti ich prerobím na sukňu. Čo povieš?" pýta sa ma. S úsmevom na tvári kývnem hlavou s jednoznačným súhlasom. Mama mala ako vždy pravdu. Staré šaty sa i po rokoch hodili a je z nich skvelá letná sukňa, ktorú určite využijem.

Požiadala som maminu, nech mi urobí pár fotiek ako tento proces premeny vyzeral a hlavne, aby ste videli a mohli porovnať PRED a PO. Mám pre vás teda niekoľko fotiek a napíšem vám aspoň stručný popis ako na to. Ak by ste sa odhodlali k podobným činom a potrebovali by ste radu, neváhajte ma kontaktovať. Rada poradím.

 • Tu ich máme. Šaty v plnej svoje kráse pred tým, než prešli radikálnou premenou.
 • Rozhodla som sa pre sukňu midi dĺžky.
 • Od spodnej záložky sa teda nameria požadovaná dĺžky sukne s pridaním 2 cm na záložku.
 • V mieste namerania sa šaty jednoducho prestrihnú.
 • V oblasti pása je potrebné premerať obvod. Ak je obvod väčší ako je váš nameraný, existuje niekoľko možností. Buď vytvoriť záhyby, alebo odšiť v bočných švoch.
 • V mojom prípade sú to záhyby.
 • Bonus - ako bonus mi mama v bočných švoch vytvorila vrecká.
 • Moja vznikajúca sukňa má niekoľko dielov. Tiež zadný diel je v strednej časti prestrihnutý a do zadného stredového švu sa všije zips.
 • Z vrchnej časti šiat sa vystrihne pásec. Ten je potrebné podlepiť výstužným plátnom, aby sa nedeformoval.
 • Pásec sa po obvode našije na sukňu.
 • Sukňa je hotová. Chce to istú dávku zručnosti a tiež znalostí, ale výsledok rozhodne stojí za to.Outfit s novou sukňou


Rozhodla som sa, že k tejto sukni zvolím červené tielko, aj keď červenú farbu veľmi nenosím. Najradšej ju mám na doplnkoch, na nechtoch či perách. Čo sa oblečenie týka mám len toto tielko a ešte jedny úpletové šaty (ak ste zvedavé aké to sú, tak ich nájdete TU).

Túto sezónu sa s červenou farbou stretávam pomerne často a uvažujem nad tým, že jej predsa len otvorím brány svojho šatníka. Je jednou z tých farieb, ktoré neprestanú byť zaujímavé. Červená totiž priťahuje pozornosť návrhárov rovnako, ako je tomu u býka, ktorý nedokáže odolať červenému plášťu toreadora. Pri tejto myšlienke som si hneď pripomenula kolekciu skvelého dua návrhárov Dolce & Gabbana. Áno, červená je farbou nebezpečnou, vášnivou a dráždivou.Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára