pondelok, 27. júla 2015

Bohemian summer look

Tohoročné trendy majú jedného spoločného menovateľa a tým je RETRO. Móda 70. rokov je späť a o slovo sa hlási božský Boho štýl, ktorý sľubuje bohémske leto. Tento štýl zachytáva kúzlo okamžiku. Jemné materiály, kvetované vzory, romantická čipka, semiš, nesmrteľný denim či detaily ako strapce a doplnky v podobe klobúkov si získajú srdcia každej romantičky.


K tomu, aby ste vytvorili elegantný boho štýl môžete napríklad nahliadnuť do šatníka svojich mám či babičiek. Nikdy neviete, čo za poklady tam objavíte. A keď tam už budete, na čo sa teda sústrediť? Na šaty či blúzky z jemných hodvábnych či šifónových materiálov a hlavne kvetované vzory. Ďalšou základnou výbavou k boho štýlu je klobúk a vaše nohy sa určite potešia pohodlným sandálom, takzvaným gladiátorkám. Pohodlné sandále so šnurovaním si môžete omotať okolo členku či až ku kolenu. Bohémsky štýl je ideálny na prebiehajúce hudobné festivaly. Pôsobí veľmi mladistvo a zároveň šik.

Boho štýl v mojom podaní pozostáva z „nových“ maxi šiat. Zaujímalo by ma, čo na ne hovoríte. Pýtam sa preto, lebo keď ich uvidel môj manžel nechápavo krútil hlavou. Keď som k tomu ešte nasadila klobúk na hlavu, myslela som, že so mnou nikam nepôjde. Z nejakého záhadného dôvodu tento môj outfit ostal nepochopený. Nevadí. Ja som zo šiat nadšená a cítim sa v nich skvelo. Najviac ma baví vysoký rázporok.  

Asi ste si všimli, že som slovíčko NOVÉ dala do úvodzoviek. Tušíte správne. Šaty nie sú nové ani náhodou. Rozmýšľala som, koľko asi tak majú rokov, no neprišla som na to. Tipujem tak 10 - 12 rokov. To je sila, čo? Šaty som znovuobjavila doma na Slovensku ešte minulý rok a priviezla som si ich do Prahy. Priznám sa, že som ich na sebe nemala. Až tento rok prišla ich chvíľa. V pondelok počas voľného dňa sme sa vybrali na menší výlet do mestečka Poděbrady a ja som sa rozhodla šaty konečne prevetrať a tiež ich pre vás nafotiť. Zvolila som k nim pohodlné sandále, obľúbený letný klobúk, modrú crossbody kabelku a čierne slnečné okuliare. Viac informácií o módnej blogerke Janke Dishani, s ktorou magazín Be Stylish spolupracuje, i viac fotiek nájdete na webovej stránke http://margifashion.blogspot.sk.  
 

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára