utorok, 30. júna 2015

Takto sa vám make-up neroztečie: Triky ako dosiahnuť, aby v lete držal!

Konečne leto v pravom zmysle slova! Podľa kalendára je už síce 9 dní, no realita ukazuje niečo iné. Dočkali sme sa a pred nami sú tridsiatky. Aj keď u mnohých vysoké teploty vzbudzujú radosť, u nežnejšieho pohlavia starosti. Vydrží nám make-up aj počas horúcich dní?
Odpoveď znie: ÁNO! Avšak v prípade, ak budete vedieť, ako na to. Profesionálni vizážisti prezradili triky, vďaka ktorým budete krásna a neodolateľná, aj keby teploty vonku atakovali 30 stupňov Celzia.

Make-up


V lete vaša pleť ocení ľahší krycí krém, ktorý síce prekryje len drobné nedostatky, no pleť spoľahlivo ochráni pred nečistotami a škodlivými slnečnými lúčmi, ak si vyberiete prípravok s ochranným faktorom. Najlepšie sú však tónovacie krémy s ľahším zložením ako make-up. Krásne zjednotia a ozdravia tón pleti. Už len vďaka slnku budete mať v lete krásnu pleť dohneda, takže prípadne nedokonalosti v podobe vyrážok nie sú tak vidieť, ako v zime. Myslite na to a použite tónovací krém len ako príjemnú čerešničku, ako získať ešte dokonalejšiu pleť. Vy ju už totiž máte!

Púdrenka


Dajte zbohom mastnej a hustej púdrenke! V lete by ste mali dať prednosť sypkej, no aj tú treba používať s mierou. Najideálnejšie je riešenie v podobe tónovacích periel. Ak ste ich ešte nikdy nepoužili, zoznámte sa so zázračným púdrom! Ide o farbu v guličkách, ktorá sa jednoducho nanáša štetcom. Na štetec sa zachytáva jemná farba a líčenie tak pôsobí jemne a prirodzene.

Špirála


Je alfou a omegou líčenia, nech idete kamkoľvek. V horúcom lete sa vám však môže ľahko roztiecť. Dobre spravíte, ak ju nahradíte vodeodolnou špirálou, vďaka ktorej vám líčenie ostane aj po šantení vo vode. Celkovo vodeodolná kozmetika je najlepšou voľbou!

Rúž


Tentokrát jasne červené rúže nechajte radšej doma. Siahnite po jemne farebných tónovacích balzamoch či leskoch na pery. Aj trblietavý balzam či lesk len s jemnou farbou vám dobre poslúži. Ten však natierajte mini hubkou a pred tým odtiahnite pery kontúrovacou ceruzkou. Tým zabránite rozpíjaniu farby.

Púder


Povinnou výbavou kozmetickej taštičky je v horúcich dňoch púder. Naň sa môžete vždy spoľahnúť, keďže vsakuje nadbytočnú mastnosť, aj pot. Ak sa vám po čase na pleti objaví prebytočný maz, stačí ho odstať papierovým obrúskom.

Na toto nezabudnite!


Matné emulzie a fluidy. To je to pravé orechové. Vaša pleť ich určite ocení. Aj zmatňujúci podkladový krém je výborným prípravkom, ktorý ocenia predovšetkým majiteľky mastnej pleti.

Leto sa môže začať!

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára