utorok, 16. júna 2015

Pripravte svoje nohy na leto: Takto dosiahnete dokonalé chodidlá!

Trápia vás suché a popraskané chodidlá? Leto, čas odhaľovania, sa nekompromisne blíži a mnohých z vás chytá panika. Žiadne obavy, vďaka tipom a radám dermatologičky MUDr. Nadeždy Suchej a pohladením kosodrevinovej silice budú vaše nožičky priam na zjedenie a zároveň chránené pred nástrahami kúpalísk.Okrem správnej obuvi hrá dôležitú úlohu aj pravidelná starostlivosť a ošetrenie nôh. Doprajte svojim namáhaným chodidlám pravidelnú starostlivosť, najlepšie každý deň, no najmenej raz týždenne a verte, že sa vám odvďačia vábivým vzhľadom.

Doprajte im kúpeľ


Vaše nohy budú istotne jasať šťastím. Do nádob nalejte teplú vodu a pridajte Allga San kúpeľ nôh so soľankou (350 g/6,30 €), ktorý nielen že povzbudzuje cirkuláciu krvi, jemne čistí pokožku, ale zároveň ošetruje porušené miesta. Výsledkom budú oživené a svieže nohy.

Zbavte ich odumretej a nevábnej kože


Na odstránenie stvrdnutej kože použite pemzu, ktorá je šetrnejšia k vašim chodidlám. Zbavovanie prebytočnej nevábnej kože vám pôjde jednoduchšie po absolvovaní kúpeľa. „Stvrdnutá koža vznika nielen nevhodnou obuvou, ale aj genetickými predispozíciami. Hrubá a tvrdá koža je živnou pôdou pre rozmnožovanie baktérií a tým aj vznik plesní,“ hovorí dermatologička Suchá a radí: „Zhrubnutú kožu si určite nestrihajte a podľa možnosti absolvujte pedikúru u odborníka, aby ste si na chodidlá nezaniesli infekciu.“

Hydratácia nadovšetko


Po odstránení prebytočnej kože aplikujte na chodidla aspoň 2x denne, napríklad Allga San kosodrevinový krém na popraskanú a zrohovatenú pokožku (90 ml/5,30 €), ktorý prinavráti poškodeným chodidlám elasticitu, vlhkosť a zároveň pôsobí preventívne proti zápalom. Vďaka obsahu kosodrevinovej silice a bisabolu budú vaše nohy dostatočne hydratované. Tento krém navyše pôsobí preventívne proti diabetickej nohe.

Ostrihané a farebné sú príťažlivejšie


Ideálne upravujte dĺžku nechtov pilníkom a pri úprave rešpektujte tvar lôžka, inak sa môže stať, že vám necht bude zarastať. Nezabúdajte na zatlačenie nechtovej kožičky a na ich nalakovanie. Toto leto sú IN perleťovo-pastelové farby.

Noste obuv pri presune na kúpaliskách


V opojení slnečnej eufórie vám možno napadne prebehnúť do bufetu bez flip-flopov. Pozor, cestou vás čaká viacero nástrah ako črepiny, prišľapnutie nohy 2x väčšou osobou, špinavé nohy a čo je najhoršie kúpaliska sú živnou pôdou pre vznik baktérií a plesní. Plesne netreba podceňovať a radšej podstúpiť preventívne opatrenia obmedzujúce rast baktérií a plesní vo forme Allga San aktiv balzamu (50 ml/4,95 €), ktorý navyše reguluje potenie chodidiel. „Prevencia je vždy jednoduchšia ako liečba plesňového ochorenia, ktorá trvá aj 3-4 týždne,“ upozorňuje odborníčka.

Nezabúdajte na ochranu chodidiel ochranným faktorom


Tak ako si chránite v lete pred slnečnými lúčmi telo a tvár, mali by ste venovať pozornosť aj chodidlám.

Doprajte im masáž


Nie je nič lepšie ako si po dlhom a náročnom dni vyložiť nohy a dopriať im masáž. Povzbudíte tým cirkuláciu krvi v chodidlách.

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára