sobota, 25. apríla 2015

Nielen chybička krásy, ale aj zdravotný problém: Už sa s ním nebudú ženy toľko trápiť!

Prejavujú sa ako drobné červené, modré alebo fialové vejáriky. Reč je o metličkových žilkách, ktoré trápia prevažne ženy. Okrem toho, že predstavujú nepríjemný kozmetický problém, upozorňujú aj na ten zdravotný. Čo je ich príčinou a čo by mala zahŕňať starostlivosť o postihnuté miesta sme sa porozprávali s dermatologičkou, MUDr. Nadeždou Suchou.Pomoc z prírody v podobe kosodrevinovej silice


Výskyt “malých pavúčikov” je daný najmä genetikou – až z 80 %. Metličky patria do rodiny kŕčových žíl a vyžadujú si cielenú liečbu. Samé od seba nezmiznú. Presnej diagnóze by malo predchádzať dôkladné preskúmanie cievneho systému na základe klinického a ultrazvukového vyšetrenia. Metličky sa tvoria u žien počas celého života, typickými sú najmä pre obdobie dospievania, pôrodu a prechodu. Nie je nič nezvyčajné, ak sa spolu s nimi objavia pocity napätia a bolesti nôh. Samotné metličky sa zvyčajne odstraňujú pomocou sklerotizácie a laseru. Výhodou sklerotizácie je lepší efekt u väčších metlíc, laser je vhodný pre najmenšie metličky a „pavučinky.

Zvyčajne sa vyskytujú na vonkajších stranách stehien, ale napríklad aj na tvári. Rizikovými faktormi sú nesprávna životospráva, nadváha a nedostatok pohybu. Prevencia ich rozvoja spočíva najmä vo včasnej liečbe, v zdravom životnom režime s dostatkom pohybu, tekutín a spánku.„V starostlivosti o nohy sú veľmi účinné prípravky obsahujúce kosodrevinovú silicu. Tá vďaka vysokému obsahu delta-3-karénu, prírodnej účinnej substancii, podporuje telu vlastné regeneračné procesy,“ hovorí MUDr. Nadežda Suchá. Prírodnú kosodrevinovú silicu tej najvyššej kvality nájdeme v produktoch Allga San.

Prevencia, ošetrenie a krytie


Pri mnohých ťažkostiach s nohami hrá dôležitú úlohu pravidelná starostlivosť a ošetrenie. Úľavu a ochladenie pri venóznych problémoch, ktoré sa prejavujú opuchom, oťažením a únavou nôh poskytuje Allga San Chladivý sprej na metličkové žilky s pantenolom(75 ml/6,83€). Kosodrevinové mlieko na nohy, ( 100 ml/ 6,40 €)nohy výrazne osvieži, ošetrí suchú pokožku a podporí jej prekrvenie. Allga San Balzam na metličkové žilky( 100 ml/ 9,45€)zase obsahuje starostlivo zosúladené zložky a prispieva tak k zmierneniu viditeľnosti metličkových žiliek. Zároveň má chladivo osviežujúci účinok. Odporúča sa nanášať ho minimálne 2-krát denne na pokožku nôh a jemne rozotrieť v smere zdola nahor. Unavené a ťažké nohy z času na čas potrápia každého z nás. Často sa objavujú v dôsledku nedostatku pohybu. Pravidelné prechádzky sú preto výbornou prevenciou. Veľmi účinné sú aj striedavé teplé a studené kúpele nôh, pretože podporujú cirkuláciu krvi. Pomáhajú tiež jemné masáže.

Tipy pre pekné pevné nohy


• Trénujte svalstvo lýtok
• Vykladajte si nohy hore tak často, ako je to len možné
• Noste rovné pohodlné topánky
• Vyhýbajte sa príliš tesným nohaviciam
• Dbajte na vyváženú racionálnu stravu
• Športujte: plávanie, bicyklovanie po rovnom teréne, beh na lyžiach

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára