štvrtok, 29. januára 2015

Tipy priamo od odborníka na výživu: Tieto potraviny zaručia ženám zdravie a krásu!

Po zdraví a kráse túži nejedna z nás. Preto podstupujeme rôzne skrášľovacie kozmetické procedúry a kupujeme si pleťové krémy a séra, ktoré sľubujú "zázračné" účinky. Pritom zabúdame na to, že veľký vplyv má to, čo zjeme! Ktoré potraviny by mali mať podľa výživového poradcu ženy na tanieri, aby boli krásne a zdravé?

 

Výživový poradca Ing. Libor Javro, ktorý má vlastné výživové štúdio SH NUTRITION, v prvom rade zdôrazňuje, že výživa pre zdravie, krásu a vitalitu musí byť braná celkovo, čo znamená dostatočný príjem energie v priebehu dňa v optimálnych množstvách bielkovín, tukov a sacharidov. To je základ.

"Pokiaľ máme zvládnutý základ, môžeme pridávať do jedálnička najlepšie potraviny, ktoré nám práve ešte navýšia iné potrebné látky, ako sú vitamíny, minerály, antioxidanty, pitný režim atď. Aby som vybral 3 najlepšie potraviny, ktoré vedia dodať látky nabité vitamínmi či minerálmi je veľmi obtiažne, ale určite sa to zvládnuť dá, keď budeme dodržiavať aj tu určité zásady. Potravina by mala byť sezónna, správne dopestovavaná, v primeranej vitálnosti a kondícii," upozorňuje nutričný špecialista.

Pre aktuálne obdobie a naše potraviny by odborník odporúčal správne uskladnenú mrkvu, jablká, vlašské orechy:

Mrkva


"Mrkva je bohatá na vitamín A (betakarotén), B a C, minerálne a výživové látky potrebné pre zdravie nášho tela (draslík, železo, vápnik, sodík). Chráni náš zrak a neutralizuje voľné radikály. Chráni naše srdce a cievy, a zároveň znižuje hladinu cholesterolu a zvyšuje našu imunitu. Taktiež je vynikajúcou regeneračnou potravinou."

Jablká


"Stabilizujú hladinu cukru v krvi a pomáhajú pri chudokrvnosti. Povzbudzujú nervovú sústavu a chránia náš mozog pred Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobou. Obsahuje viac ako 30 minerálnych látok (horčík, vápnik, fosfor, železo...). Napomáhajú peristaltike čriev, čo je veľmi dôležitý fakt pre celkové zdravie nášho organizmu."

Vlašské orechy


"Sú vynikajúce pre rast svalov, podporujú vitalitu a pozornosť. Chránia naše srdce - znižujú riziko kardiovaskulárnych ochorení. Využiť sa dajú i pre zlepšenie kvality nechtov, vlasov a pokožky."

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára