piatok, 12. decembra 2014

Vieme, kto bude hviezdou jubilejného Plesu v opere: Po prvýkrát to bude muž!

Pätnásty ročník Plesu v opere otvorí úderom na gong svetová hviezda hudobnej scény. Unikátny barytón britského spevákaRickaAstleyho zaznie v budove SND už 10. januára 2015.


Bratislava v januári privíta popovú hviezdu svetového mena, nadaného muzikanta a speváka Ricka Astleyho. Ten sa zhostí svojej úlohy hudobnej hviezdy Plesu v opere a v duchu tradície otvorí jubilejný 15. ročník podujatia slávnostným úderom na gong.

RickAstley (48) v čase najväčšej slávy doslova ovládol diskotéky aj srdcia fanúšikov po celom svete. Preslávil sa najmä v rozmedzí rokov 1987 až 1991, keď mu vyšli tri štúdiové albumy „WheneverYouNeedSomebody“ (1987), „Hold Me in YourArms“ (1988) a „Free“ (1991). Z úspešného debutového albumusa predalo viac než15 miliónov kópií po celom svete. Zásluhu mal na tompredovšetkým megahit„Never GonnaGiveYouUp“, ktorý sa stal doslova cez noc hudobnou senzáciou. Singel sa ocitol priamo na vrchole britskej hitparády, kde sa udržal 5 týždňov a v Británii bol v tom roku najpredávanejším. S ďalším hitom “WheneverYouNeedSomebody” si Astley vyslúžil prvé miesta v hitparádach siedmich krajín a nomináciu na cenu Grammy v kategórii „Best New Artist“.Ako jediný mužský umelec dosiahol, že jeho prvých osem singlov dobylo najvyššie priečky britských hitparád. Dodnes si tento rekord udržal.

Spevácku dráhu Ricka Astleyho mapuje 16 albumov, 6 štúdiových a 10 best off vydaní.V minulosti okrem iných spolupracoval s Eltonom Johnom, Robom Fisherom, Andreou Crouchči Lisou Stansfield. V roku 2008 vyhral cenu MTV EuropeMusicAwards v kategórii „BestActEver“.

Aj v súčasnosti koncertuje po celom svete a zároveň pracuje na nových piesňach. V posledných mesiacoch navštívil v rámci turné Japonsko, Južnú Ameriku a v Austráliu.

RickAstley už v minulosti Slovensko navštívil. Na svoju prvú návštevu Slovenska si spomína takto: „Bola to fakt dobrá noc. Pamätám si, že vonku bolo veľa snehu. Bol som na krátkej prechádzke a aj keď bolo veľmi zima, užíval som si to. Bratislava je krásna – most, rieka, starobylé budovy, teším sa, že sa tam pozriem opäť,“ prezradil RickAstley.

O Plese v opere


Ples v opere začal písať svoju históriu v roku 2001. Na začiatku bol zámer nadviazať na plesovú tradíciu, ktorá sa pestovala v mestách po celom Slovensku. Po pätnástich rokoch predstavuje Ples v opere nielen spojenie spoločenskej elegancie, vysokého kultúrneho zážitku, ale neodmysliteľne k nemu patrí aj jeho dobročinné poslanie.

Ples v opere našiel svoje miesto v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave, ktorá sa spája s vrcholnými umeleckými aj spoločenskými podujatiami. Plesu sa opätovne dostalo tej cti, že nad ním prevzala záštitu Bratislava, hlavné mesto Slovenskej republiky. Ples v opere každoročne poctia svojou prítomnosťou významné osobnosti spoločenského, aj hospodárskeho života