sobota, 15. novembra 2014

Životné lekcie a hlášky zo Sexu v meste: Slová, ktoré nikdy nevyjdú z módy!

Sú štyri, každá z nich je iná a predsa sú nerozlučné kamarátky. Kto nepozná Sex v meste, snáď ani nežije! Legendárny seriál sa zaoberá problematikou bežného života štyroch rôznych žien s rozdielnymi charaktermi Carrie, Samantha, Miranda a a Charlotte a nahliada na ich životné situácie z rôznych uhlov. No okrem kamarátstva, vzťahov a sexu je seriál dosť aj o móde a kráse!Aj keď pre mužov môže byť Sex v meste brakový, ženy ho jednoducho milujú! Čo sa mu určite nedá vytknúť, sú naprosto trefné vystihnutie medziľudských situácií, ktoré zažíva každý z nás takmer denne. Vďaka štyrom hlavným postavím dokáže človek nájsť odpoveď, keď sa trápi v láske, vďaka nim môže získať stratené sebavedomie a vážiť si samého seba, keď sa necíti dobre vo svojej koži, ba dokonca môže nájsť svoj štýl! Pozrite sa na niektoré životné lekcie od Sexu v meste, ktoré sa týkajú módy a krásy.

Nájdite si svoj štýl


Každá z nich má iný štýl. Carrie ako módna ikona, ktorá miluje najnovšie módne vychytávka vrátane Manilo Blahnika, Samantha ako dračica, ktoré sa nebojí nosiť sexy kúsky, Miranda ako biznismanka a Charlotte ako vždy zladená a dokonale upravená dáma. Seriál dáva jasne najavo, že dôležité je nájsť si to, čo vám pristane a v čom sa cítite dobre. Nesnažte sa niekoho napodobniť. Nájdite si vlastný štýl!

Krása nesúvisí s vekom


Je jedno, koľko máte rokov. krásna ste v každom veku! Ukázali to aj v Sexu v meste, kde ani zďaleka nemali hrdinky rovnaký vek. Zatiaľ čo väčšina z nich mala v poslednej sérii seriálu 36 rokov, Samantha bola v skutočnosti oveľa staršia a pomaly sa približovala k 45-tke. Napriek tomu si užívala život a nočné výjazdy do mesta a sršala sebavedomím. Sama si pripadala mladá a krásna. Dokonca mala aj jeden trik, o čom svedčí jedna scéna:

Charlotte: „Samantha, máš rozžiarenú tvár! Bola si na kozmetike?“
Samantha: „Masturbovala som celé popoludnie.“

Sebavedomie sa nosí


V jednej časti seriálu sa štyri kamarátky po dlhšej dobe rozhodnú, že vezmú mesto útokom! Miranda však stojí pred veľkou dilemou. Čo si obliecť? To, čo zachvíľu spraví, neurobila už dlhé roky! Zobrala odvahu a siahla do zadnej časti skrine po nohaviciach, ktoré na sebe veľmi dlho nemala. S malou dušičkou si ich oblečie a nakoniec usúdi, že nevyzerajú na nej až tak zle. Po celé tie roky si totiž myslela, že sú jej malé! Výsledok? Celý večer bola Miranda stredobodom pozornosti a muži po nej doslova slintali. Čím to je? Určite nie tými nohavicami, ale vďaka sebavedomiu, ktoré jej tie nohavice dodali...

Niektoré hlášky z úst hlavnej hrdinky Carrie Bradshawovej


"Hovorí sa, že nič netrvá večne. Syn sa menia, trendy prichádzajú a odchádzajú, ale vzťahy nikdy nevyjdu z módy."

"Prisahaj na Chanel. Prisahám!"

"Keď som sa prisťahovala do New Yorku, kúpila som si VOGUE namiesto večere. Tak som sa najedla viac. "

"Milujem svoje peniaze tam, kde ich vidím..na svojom oblečení."