sobota, 1. novembra 2014

Vizážistka vyšla s pravdou von: Akú najväčšiu chybu robia ženy pri líčení?

Každá žena chce byť krásna a neodolateľná. Preto hľadáme, skúšame, vymýšľame a sledujeme trendy. Snaha priblížiť sa ideálu krásy však neraz vyjde nazmar. A tak pri skrášľovaní robíme chyby, ktoré kazia celkový dojem. Profesionálna vizážistka Rea Polakovič prezradila, na čo by sme nemali zabúdať pri líčení, aby bol efekt dokonalý!Nie nadarmo sa hovorí, že slovenské ženy patria k najkrajším na svete! Podľa vizážistky sa vieme krásne nalíčiť. No predsa je tu niečo, čomu nevenujeme dostatočnú pozornosť.

"Myslím si, že slovenské ženy nemajú problém pekne sa nalíčiť, avšak často zabúdajú na podkladovú bázu a výber správneho odtieňa a typu makeupu," upozorňuje Rea Polakovič. Podkladová báza urobí s celkovou vizážou veľa! "Postará sa o zahladenie nedostatkov, alebo farebných nezrovnalostí či iných nedokonalostí."


Ako si správne vybrať makeup?


Ruku na srdce. Ako si vyberáte makeup? Pravdepodobne si tester nanesiete na ruku alebo jednoducho na tvár a keď vám sadne odtieň, makeup putuje do nákupného košíka. Pritom robíte veľkú chybu! "Makeup by mal ladiť predovšetkým s krkom, preto ho práve tam treba skúšať, aby nám nevznikol viditeľný farebný rozdiel,"  povedala vizážistka. 

Dôležitá je konzistencia makeupu, ktorú by si každá žena mala dôkladne vyberať. 

"Konzistenciu makeupu treba vyberať na základe stavu, v akom sa pleť nachádza. Napríklad,  ak máme pleť zrelšiu s vráskami, alebo pórmi, hrubšiu či šupinatú, použiť by sme mali tekuté fluidné makeupy, ktoré nedostatky zbytočne nezvýraznia na rozdiel od klasických makeupov," prízvukuje Rea Polakovič.

Ak zúfalo blúdite medzi regálmi s množstvo špirál, krycích krémov, rúžov, tieňov na oči a iných kozmetických prípravkov, stavte na pomoc toho, kto sa v tom vyzná. "Vždy je dôležité poradiť sa s odborníkmi a nenechať výber líčidiel na náhodu, " povedala vizážistka na záver.