štvrtok, 20. novembra 2014

Unikátny recept na vlastný balzam na pery: Je účinnejší ako kupovaný v obchodoch!

Teploty sa znižujú, ortuť na teplomery nám ukazuje jednociferné číslo a my siahame po teplejších zimných kúskoch. Chladné počasie dáva veľa zabrať našim perám. Práve na jeseň a v zime potrebujú dvojnásobnú starostlivosť. Tentokrát však vynechajte obchody! Spravte si prírodnú alternatívu balzamu, ktorá pomôže viac ako produkty s chémiou.


Nemusíte byť odborníčkami, aby ste si vedeli vyrobiť domácu kozmetiku. Zvládne to každá z vás, najdôležitejšie je si len zadovážiť potrebné ingrediencie a pomôcky.

Nie je však na škodu na začiatok vedieť, že základom prírodného balzamu sú kozmetické maslá – napr. často sa používa bambusové maslo alebo kakaové. Výborný je svojimi účinkami aj kozmetický vosk, predovšetkým včelí vosk, jojobový či konopný. Výživu vám dodajú aj rôzne kozmetické oleje, ktoré vytvoria správnu konzistenciu či vitamíny.

Domáci balzam na pery


Vyrobte si vlastný balzam, ktorý dodá vašim perám výživu, budú vláčne a hydratované. Zima nebude mať šancu!

Potrebujete:

Hrnček
20 gramov včelieho kozmetického vosku
10-12 gramov kokosového oleja (organického)
2 nádobky na balzam (15 ml)

Postup:

Do hrnčeka dajte vosk, ktorý rozpustite tak, že ho vložíte do horúcej vody. Potom pridajte kokosový olej, zmiešajte a vlejte do čistých priehľadných nádobiek. Zmes nechajte stuhnúť a označte si dátum výroby. Prírodný balzam vám totiž vydrží približne 6 a viac mesiacov.