streda, 19. novembra 2014

Nezabíjajte svoju krásu: Dermatologička radí, ako ju prebudíte!

Krása nie je len v kilách make-upu na tvári, najdrahších kozmetických prípravkoch  či procedúrach. Ani reklama na výrobok od svetoznámej značky vám nezaručí krásnu pokožku. Čo robiť, aby sme vyzerali čo najlepšie? Recept na krásu má MUDr. Adriana Tomeková z dermatologicko-laserovej kliniky TOMAR.

 

Svet je posadnutý krásou. Preto sú mnohé ženy poháňané túžbou po dokonalej pleti a neboja sa siahnuť hlboko do peňaženky a ísť aj za hranicu svojich možností. Pritom stačí dodržiavať len pár jednoduchých zásad v starostlivosti o pleť a prebudíte v sebe krásku.

"Kľúčové je, aby ženy mysleli na pravidelnú a poctivú starostlivosť o svoju pokožku. Predovšetkým je potrebné chrániť ju pred škodlivými účinkami UV žiarenia, teda pred slnečnými lúčmi. Práve tie totiž zapríčiňujú predčasné starnutie pleti, ale aj rôzne alergické a iné nežiaduce reakcie. S mierou by sme tiež mali používať makeup tak, aby pokožka vždy vyzerala prirodzene a aby nebola zbytočne zaťažovaná," radí MUDr. Adriana Tomeková.

Týka sa to aj mladších žien


Podľa odborníčky by na starostlivosť o pleť nemali zabúdať ženy už od dvadsiateho piateho roku. Aj keď nemusia mať výrazné problémy s pleťou, mal by preventívne bojovať s príznakmi starnutia - s vráskami a pigmentovými fľakmi.

"Nezabúdať na dôkladné večerné odlíčenie by malo byť samozrejmosťou už aj u mladších žien. Ideálne je, ak sa nielen pri problémoch poradíme s dermatológom, čo je pre našu pleť najvhodnejšie. Každá dáma má totiž iný typ pleti, ktorý si vyžaduje špeciálnu starostlivosť a prípravky, " upozorňuje MUDr. Tomeková.

Nenechajte sa zlákať reklamou


V každom prípade platí, všetko s mierou! Mnoho žien presvedčí o kúpe výrobku lákavá reklama, ktorá sľubuje zázračné účinky.

"Nič ale netreba preháňať. A hlavne, nenechať sa zlákať reklamou. Mnohé ženy používajú to, čo je práve in, čo sa objavuje v reklamách aj napriek tomu, že to nemusí byť pre ich pleť vhodné. Odporúčam preto používať vhodnú a účinnú kozmetiku, ktorá našej pleti dodá presne to, čo potrebuje. Nielen čo sa týka typu pleti, ale aj veku. Jednoducho, dôležité je dobre si vybrať. Určite všeobecne neplatí, že čo je najdrahšie, musí byť pre našu pleť aj najvhodnejšie," dodala MUDr. Tomeková a pokračuje: "Krásna žena je zdravá žena. A aby pleť bola v poriadku, občas si vyžaduje poradu a pomoc skúseného dermatológa a kozmetičky."

Krásna zvnútra


Nezabúdajte, že krása sídli aj vo vašom vnútri. Stačí ju len objaviť a rozvíjať. Susan West Kurz, ktorá napísala knihu Prebuďte svoju krásu – jedinečný spôsob Dr.Hauschka to perfektne vystihla: "Vaša krása závisí od toho, koľko lásky si samy dáte. Ak sa budete mať rada, vo vašom tele vznikne tajuplný rad chemických reakcií a emócií, ktoré vám dodajú fyzickú i citovú rovnováhu a prežiaria vás. Majte sa rada každý deň a vaša krása sa bude rýchlo umocňovať.“