streda, 12. novembra 2014

Ľudia sa búria kvôli novej kampani Calvina Kleina: Je táto modelka "plus-size"?!

To, akú búrlivú diskusiu rozpútala najnovšia módna kampaň na spodnú bielizeň ani samotný Calvin Klein netušil! Po prvýkrát v histórií si značka vybrala dvadsaťsedemročnú krásku Mylu Dalbesio, ktorá sa od ostatných, vychrtlých modeliek líši svojimi mierami.Modelka nadrozmerných veľkostí?!


Ani zďaleka nebolo zámerom značky Calvin Klein rozvíriť vlnu diskusií, kedy možno označiť ženu za "plus-size" a kedy nie. Či to chcela alebo nie, novou kampaňou na spodnú bielizeň, kde žiari Myla Dalbesio, sa jej to podarilo. Modelka má totiž niečo viac ako ostatné štíhle ženy. Krivky, ktoré nádherne vyniknú! Preto sa Calvin Klein rozhodol pre túto krásku s mierami zodpovedajúcimi európskej veľkosti 42.

Ide však o plus-size modelku? Niektorí sa totiž na sociálnych sieťach vyjadrili, že ide o modelku nadrozmernej veľkosti, na čo ihneď reagovali kritici, ktorým sa takáto klasifikácia "plus-size" v modelingovom svete nepáči. Podľa nich vyzerá jednoducho zdravo! Hovorca značky Calvin Klein na to reagoval a vydal vyhlásenie v nadväznosti na diskusie s vysvetlením, že táto módna rada vychádza v ústrety potrebám rôznych žien.

"Je to trochu mätúce, lebo som väčšia. Nie som najväčšia, no som rozhodne väčšia než ostatné dievčatá, s ktorými Calvin Klein kedy pracoval, preto je to pre mnohých nezvyčajné," vyjadrila sa Dalbesio.
Konečne modelka s krivkami! 


Takto vyzerá "plus-size"


Aj keď má modelka proporcie, nemožno ju zaradiť medzi klasické modelky, no ani do kategórie plus-size. V modelingovom svete sú štandartnými veľkosťami 34 až 36, zatiaľ čo "plus-size" je modelka s európskou veľkosťou najmenej 44.

Zaradenie mladej krásky do propagácie je jednoznačne veľký obrat pre značku. Veď jej súčasťou jej predchádzajúcich kampaní boli topmodelky ako superštíhla Kate Moss či Natalia Vodianova.