piatok, 7. novembra 2014

Krásne nechty môže mať každá z vás: Nechtová dizajnérka prezradila, ako na to!

Ruky sú našou vizitkou, všímame si ich takmer automaticky. Určite je lepší pohľad na ruky, ktoré sú čisté a pestované ako na neupravené. Aj keď s tvarom nič nenarobíte, vzhľad ovplyvníte jednoduchými krokmi.


Viete, čo je najkrajším doplnkom ženských rúk? Zdravé a upravené nechty! Možno vás to prekvapí, ale odborníci tvrdia, že nechty toho dokážu prezradiť naozaj veľa. Údajne napovedia o našom zdravotnom stave, duševnej kondícii, ale i povahe. Reč je predovšetkým o tvare a vzhľade nechtov. Nie každého z nás obdarila príroda krásnymi nechtami, no existujú triky, ktoré ich vykúzlia na vašich rukách!

Krásne nechty vďaka japonskej manikúre


Nechtová dizajnérka zo salónu Opinails Janka Kanavorová prezradila, čo pomôže na ceste za nádhernými nechtami! "V prvom rade by som začala Japonskou manikúrou, ktorá je vhodná na poškodené nechty. Japonská manikúra nechty vyživuje, dodáva vitamíny a podporuje rast nechtov. Ale neodporúča sa na príliš tenké nechty, keďže jej princípom je leštenie nechtov," povedala nechtová dizajnérka.

Pri japonskej manikúre sa aplikuje na nechty polosuchá pasta, ktorá obsahuje látky lipidového typu a zlúčeniny kremíka, dôležité pre metabolizmus nechtového lôžka. Pasta sa vmasíruje do nechtu a zostáva v ňom až dovtedy, kým necht neodrastie. O lesk a elasticitu nechtu sa zase postará leštiaci prášok, ktorý obsahuje parafíny a včelí vosk. Japonskú manikúru si síce môžete objednať z internetu na domáce použitie, no radšej si ju doprajte v dobrom kozmetickom salóne, kde sa o vaše nechty postarajú odborníci.

Ďalšie tipy


Vaše nechty sa vám poďakujú aj po nanesení výživového laku, no pozor na to, kde si ho kupujete! "Ďalší spôsob na krásne nechty sú aj niektoré výživové laky, ale nie tie z lekárne, v ktorých nie je dostatok výživových látok. Môžu sa použiť ako podkladový lak," upozorňuje Janka Kanavorová.

To však nie je všetko! Ideálny, najmä v zimnom období je parafínový zábal, procedúra skvelá na podporu regenerácie namáhanej pokožky na rukách. Nielenže bojuje proti starnutiu pokožky, vyživí ju a zjemní, ale blahodarne účinky má aj na okolie nechtov.

"Samozrejmosťou je nechtový olej buď v praktickej tyčinke, môže sa použiť aj kúpeľ s teplým olivovým olejom alebo aj parafínový zábal, ktorý vyživuje pokožku aj nechtové lôžko a nevytvárajú sa zádery v okolí nechta hlavne v tejto prichádzajúcej zime," dodal na záver Janka Kanavorová.