streda, 3. augusta 2016

Drobnosti, ktoré vám navždy zmenia život: Vyskúšajte ich a budete šťastní!

Žiadne zásadné zvraty nemusíte robiť preto, aby ste vyvolali veľké zmeny! Stačí urobiť len zopár maličkostí inak, ako ste zvyknutí a váš život sa zmení k lepšiemu. Nezabúdajte, že tieto nevinné úpravy by sa mali týkať len vašej osoby.


Vážte si to, čo máte každý deň

Každý deň vidíte na sociálnych sieťach chvály svojich kamarátov, ktorí boli na luxusnej dovolenke, či kúpili si nové auto. Niet sa čomu čudovať, ak pri týchto statusoch  máte pocit, že majú čosi navyše, a že váš život je nudný. Naozaj by ste boli šťastní, ak by ste mali najnovší model mobilu alebo luxusnú kabelku? Napíšte si tri veci denne, ktoré ste zažili a páčili sa vám. Môže to byť obyčajné stretnutie s kamarátkou, dobrá káva či ocenenie v práci. Keď to budete mať čierne na bielom, zistíte, aký máte krásny život, v ktorom ste spokojní! 

Rozdávajte komplimenty a dobrú náladu

Keď sa budete všade naokolo len mračiť, počítajte s tým, že aj okolie bude také k vám. Nikto nechce mať znepríjemnený deň, tak prečo ho vy znepríjemňujete ostatným? Usmievajte sa, rozdávajte dobrú náladu a keď sa vám bude na niekom niečo páčiť, povedzte to nahlas a dajte mu kompliment. Nielenže vám tom oplatí, ale vtedy sa budete cítiť lepšie a spokojnejšie. Ak budete mať pozitívnu náladu, všetci naokolo budú mať podobné reakcie. Pritiahnete tak k sebe nielen milých a šťastných ľudí, ale aj pozitívne zmeny do svojho života.

Urobte niečo nové

Každý deň robíte stále to isté. Vstanete, nejaký čas strávite v kúpeľni, oblečiete sa, idete do práce, z práce domov.. Nie je to nuda? Spravte niečo inak. Uvidíte, aký zrazu iný rozmer dostane váš každodenný život. Čo takto prihlásiť sa na kurz, na ktorý vám nikdy nevychádzal čas? Alebo vyskúšať inú kaviareň, film, knihu alebo sa jednoducho pustiť do niečoho nového? Dokonca aj obyčajný rozhovor s cudzou osobou dokáže obohatiť váš život. Každý jeden z nás má iný životný príbeh, skúsenosti či múdrosti. Stereotyp nás zabíja, všetko nové je pre náš život veľkým prínosom!

Aspoň raz za čas sa cíťte ako deti

Našli ste si chvíľku pre seba? Využite to! Skúste urobiť niečo bláznivé. spomínate si na to, čo ste robili, keď ste mali 10 rokov? Skladajte puzzle, vyrobte si náramok alebo len tak bežte po vonku! Pocíťte opäť po rokoch vietor vo vlasoch. Čokoľvek, čo ste neurobili pekných pár rokov sa ráta!

Stretávajte sa s ľuďmi

Všetko riešite len esemeskami, mailom, či sociálnymi sieťami. Pamätáte, kedy ste sa naposledy stretli s priateľmi osobne? Nájdite si čas na osobné stretnutie nielen s kolegami alebo kamarátkami, ktoré vidíte v práci. Stretnutie zoči-voči so starými známymi, ktorých ste nevideli pekných pár rokov vás obohatí viac, ako správa napísaná na počítači. 

Aj malé zmeny dokážu urobiť doslova zázraky. Vďaka nim si budete môcť viac vychutnať život. Vyskúšajte to!