utorok, 28. októbra 2014

Podnikateľka roka Victoria Beckham: Jej tajomstvo úspechu!

Ako speváčka sa nepresadila, zato vo svete módy žne úspechy! Bývalá členka legendárnej dievčenskej skupiny Spice Girls sa stala podľa mesačníka Management Today podnikateľkou roka. Ako to robí, že sa jej v móde tak darí?Štyridsaťročná anglická módna návrhárka mala za rok obrat až 30 miliónov libier, čo je v prepočte približne 38 milióna eur. Zaznamenala tak neuveriteľný 2 900-percentný nárast za posledných päť rokov. Taktiež sa jej zvýšil počet zamestnancov. Zatiaľ čo pred piatimi rokmi pre ňu začali pracovať traja ľudia, dnes je ich vyše sto!

Pôsobivá, ženská, elegantná a luxusná


Lásku k móde dala najavo už v roku 2007, kedy navrhla kolekciu slnečných okuliarov, ktoré sú, podľa jej slov, najdôležitejším módnym doplnkom ženy. Nasledovala kolekcia džínov, vlastného parfumu, až sa dopracovala k vlastnej módnej kolekcii Beckham, s ktorou zabodovala v roku 2008 na prestížnom Newyorskom týždni módy v USA. Pôsobivá, ženská, elegantná a luxusná. Tak ohodnotili odborníci jej prvú kolekciu.

Tri roky po založení svojej módnej značky v roku 2011 získala British Fashion Award pre najlepšiu dizajnérsku značku. Navyše, pred dvoma mesiacmi otvorila v Londýne svoj prvý obchod. Nezameniteľný elegantný štýl z nej spravil módnu ikonu súčasnosti a zároveň rešpektovanú módnu návrhárku!

V čom spočíva tajomstvo jej úspechu?

Odvaha


Pustiť sa v dnešnom svete do vlastného podnikania si vyžaduje dávku odvahy. Victoria si však na to trúfla a išla za svojim snom. Odmalička milovala módu. 

„Navrhovanie pre mňa predstavuje spôsob, ako posilniť postavenie žien – chcem, aby sa cítili krásne, sebaisté a silné,“ prezradila módna ikona.

Odvážna bola i čo sa týka cien modelov, pri ktorých sa nejednému zakrútila hlava. Riziko, že si jej kolekciu nikto nekúpi kvôli vysokým cenám, bolo veľké. Napriek tomu išla Victoria do toho! Výsledok? Po jej kolekcii sa len tak zaprášilo!
Odmalička milovala módu. Zdroj: Theplace2.ru


Sebavedomie   


Málokto by na Victoriu povedal, že by mohla niekedy trpieť po psychickej stránke. Kedysi bola zakríknutá a podceňovala sa. Už na škole ju spolužiaci šikanovali. Aj dnes musí každý deň zdolávať urážky a poznámky bulváru k svojej osobe. Na rozdiel od detských čias, teraz je silnejšou a sebavedomejšou osobou, ktorá pozná svoju cenu a nenechá so sebou zametať!

„Keď o mne píšu, že som príliš vychudnutá, poviem si: viete čo? Som šťastná, že som chudá. Pohybujem sa v módnom priemysle a chcem mať šancu obliecť si všetko, čo sa mi páči. Je to moja vec, a keď sa to niekomu nepáči, je to zase jeho vec,“ mávne nad tým rukou Victoria.

Taktiež jej nevadí, že jej jeden magazín udelil titul najmenej sexy žena sveta. No a čo? Pre svojho manžela Davida je predsa najkrajšia! Navyše, ruku na srdce, pre mnohé ženy je vzorom.

Odvaha, sebavedomie, vytrvalosť a pracovitosť. Aj keď sú to predpoklady k úspešnej kariére, vpred vás rýchlejšie posunie aj dávka šťastia. Victoria Beckham je živým dôkazom, že sa dá všetko a teraz je v módnej brandži veľmi uznávanou a cenenou osobou. Plňte si svoje sny aj vy!